Masaż klasyczny kręgosłupa.


Masaż klasyczny pleców to zabieg relaksujący i leczniczy. Tak jak każdy rodzaj masażu, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Stosowano go już w starożytności. Obecnie jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób - dotykających zarówno ciało, jak i psychikę. Masaż klasyczny połączony z równoczesną aromaterapią i muzykoterapią jest pomocny w łagodzeniu takich dolegliwości jak napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni napięciowe bóle głowy i inne. Masaż klasyczny kręgosłupa to także zabieg relaksujący.


Masaż klasyczny pleców działa na wiele sposobów: pobudza krążenie, rozluźnia, łagodzi bóle. Masaż kręgosłupa pomaga w rozprowadzaniu w ciele dobroczynnych substancji, np. antycellulitowych składników kosmetycznych oraz w usuwaniu toksyn. Stosuje się go także przed aktywnością fizyczną, aby rozgrzać mięśnie i przygotować je do zwiększonego wysiłku. Jego główne działania to łagodzenie takich dolegliwości, jak:


- bóle pleców


- bóle karku


- bóle mięśni


- napięciowe bóle głowy,


- niewydolność krążenia,


- obrzęki,


- przykurcze,


- choroby reumatyczneMasaż klasyczny stosuje się także przy nerwicach, stanach lękowych i depresji. Pozytywnie oddziałuje na psychikę i stan fizyczny osób przemęczonych. Jednak nie zawsze masaż klasyczny jest zalecany.


Przeciwwskazania do masażu to:


- ciąża


- menstruacja


- gorączka


- żylaki


- ropne zmiany skórne


- krwiaki  


- tętniaki


- naczyniaki


- gruźlica kości


- nerczyca


- zaburzenia krzepliwości krwi


- nadciśnienie


- stany zapalne


- zaawansowana miażdżyca


- zapalenie nerwów obwodowych


- zaawansowana osteoporoza


- przebyty niedawno zawał


- choroba nowotworowa


Nawet po odpowiednio dobranym do stanu zdrowia i profesjonalnym masażu należy przygotować się, że ból może się zwiększyć. Dopiero po kilku takich zabiegach czuje się zdecydowaną poprawę, dlatego zwykle zaleca się wykonanie nawet 10 zabiegów. Trzeba jednak zawsze wsłuchiwać się w swoje ciało - jeśli nastąpiło gwałtowne pogorszenie, należy poinformować o tym fizjoterapeutę.


 


 


 

Skip to content