TR-THERAPY

TERAPIA RADIOFALOWA UKIERUNKOWANA

BTL-6000 TR-Therapy przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Najczęstszymi wskazaniami są: miejscowe przykurcze mięśniowe, punkty spustowe, schorzenia mieśni oraz ścięgien, dolegliwości ze strony kręgosłupa, zarówno szyjnego, jak i piersiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego. Ponadto terapia ta doskonale sprawdza się w przypadku urazów i związanych z nimi obrzęków. Połączenie umiejętności manualnych terapeuty z BTL-6000 TR-Therapy czyni taką formę terapii nowoczesną i kompleksową, zapewniając jednocześnie natychmiastowe rezultaty.

 Na czym polega zabieg?

Elektora neutralna (zamykająca obwód) umieszczana jest blisko obszaru zabiegowego.

erapeuta przy pomocy elektrody czynnej pojemnościowej i rezystywnej, metodą kontaktową, oddziałuje na miejsce poddane zabiegowi.

Dzięki zastosowaniu dwóch elektrod podczas zabiegu, możemy zadziałać na różne tkanki. Elektroda pojemnościowa skuteczniej oddziałuje na mięśnie, natomiast elektroda rezystywna jest skuteczniejsza w działaniu na ścięgna, więzadła oraz torebki stawowe.

Efekty terapeutyczne zabiegu TR Therapy

Efekt termiczny 

Efekt termiczny opiera się na działaniu ciepła na organizm. Główną zaletą tej metody jest głębokie przekrwienie tkanek, którymi objęty jest zabieg. Wraz ze zwiększonym przepływem krwi, w odpowiednie miejsca dostaje się więcej składników odżywczych, co sprzyja procesowi regeneracji.

Efekt Atermiczy

Gdy mamy do czynienia z obrzękiem, zazwyczaj towarzyszy temu stan zapalny, a co za tym idzie zwiększa się temperatura uszkodzonego obszaru. W takim stanie nie wskazane byłoby dodatkowe przegrzewanie tkanek, ponieważ mogłoby dojść do zwiększenia stanu zapalnego i obrzęku. Dłużej utrzymujący się obrzęk, wywołuje ucisk na otaczające tkanki, co może prowadzić do ich dalszego uszkadzania. Dlatego w stanach ostrych wykorzystuje się tryb pracy atermiczny urządzenia TR Therapy. Efekt atermiczny wykorzystuje właściwości zmiennego prądu działającego na organizm, który wspomaga pracę układu chłonnego. Dzięki temu płyn w przestrzeni międzykomórkowej lepiej się wchłania.

 

Główne wskazania do terapii

  • Ostre i przewlekłe schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego
  • Ból odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa
  • Choroby zwyrodnieniowe stawów kończyn oraz kręgosłupa
  • Tendinopatie, czyli choroby ścięgien.
  • Obrzęki
  • Naciągnięcia/przykurcze/przeciążenia mięśni

 

Skip to content