Prądy interferencyjne


Tzw. prądy Nemeca to prądy, których częstotliwość zmienia się rytmicznie działając na skurcze mięśni szkieletowych, pobudzają mięśnie do skurczu (usprawnia krążenie obwodowe), wywołują efekt przeciwbólowy, usprawniają procesy odżywcze tkanek i metabolizm (przemiany materii).


Galwanizacja


Zabieg elektroleczniczy polegający na przepływie przez część organizmu prądu stałego, wykorzystywany przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie w leczeniu nerwobóli, chorób zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa, porażeń wiotkich oraz zaburzeń krążenia obwodowego.


Przezskórna stymulacja nerwów


Elektrostymulacja przeciwbólowa.


Prądy interferencyjne


(prądy Nemeca) to prądy, których częstotliwość zmienia się rytmicznie działając na skurcze mięśni szkieletowych, pobudzają mięśnie do skurczu (usprawnia krążenie obwodowe), wywołują efekt przeciwbólowy, usprawniają procesy odżywcze tkanek i metabolizm (przemiany materii).


Elektrostymulacja mięśni


Wykorzystywany jest tu prąd staly impulsowy (płynący z przerwami). Elektrody umieszcza się naskórze w miejscach zwanych punktami elektromotorycznymi. Celem zabiegu jest pobudzenie mięśni do skurczu (mięśnie kurczą się i odpoczywają w rytm płynącego z przerwami prądu). Wykonuje się elektrostymulację mięśni porażonych (z uszkodzonymi nerwami doprowadzającymi impulsy) jako substytut naturalnych pobudzeń oraz zdrowych w celu wzmocnienia ich lub poprawy krążenia obwodowego.


Przeciwskazania


- rozrusznik serca,
- silna arytmia serca,
- epilepsja,
- nowotwory,
- ciąża,
- menstruacja,
- ostre zapalenia w okolicy stosowania zabiegu,
- ropne zmiany skórne, stany zapalne,
- implanty,
- zmiany w obrębie skóry.

Skip to content